Вишуканіі будинку-вежі з клінкеру ХАГЕМАЙСТЕР

У якості «Будівлі року» об'єднання інженерів і архітекторів Гамбурга OIV обрали будинки- вежі у Фрідріхсберг ( Ейльбек ).

Ці високі будівлі, побудовані з клінкеру, знаходяться в самому мальовничому місці Фрідріхсберг.

Під час вибору матеріалу для облицювання фасаду архітектори бюро LRW : Вінклер, Лузен, Рюшофф з Гамбурга, віддали перевагу клінкерної плитці, виробництва Хагемайстер. Для виконання цього проекту спеціально створили клінкер відтінку «світлий беж» з шорсткістю на поверхні. Клінкер підкреслив особливий шарм будівлі.

Недарма, цей архітектурний шедевр удостоївся премії «Будівля року». Про це йдеться в подячному слові:

«За останні роки в Гамбурзі будується багато нових житлових об'єктів, і саме тому, можна було б припустити, що з величезної кількості будівель легко буде знайти якісні, на які можна рівнятися. Але справа йде інакше, і про це свідчить те, що за зовнішнім шиком будівель ховаються застарілі креслення, як у колишні часи, з двома - третинами квартирами на сходовому майданчику. Прораховувалася кожна копійка, в результаті чого всі будівлі як близнюки схожі один на одного - сірі й безликі.

Саме тому два будинки -вежі, висотою у вісім поверхів відразу впадають в очі. І вони зовсім не псують загальний вигляд, хоч і знаходяться недалеко від старої лікарні, а навпаки задають нове віяння в модерністської архітектури.

Плюс в тому, що вони розташовані в районі Ейльбека, який вважається екологічно чистим. Недалеко знаходиться залізниця. У всі часи, як кажуть маклери, розташування було головним критерієм, у зв'язку з цим економісти ставилися не так строго до ідей проектувальників і виступили на боці « живого» будівництва.

Архітектори скористалися даною їм можливістю сповна, тому в районі першого і другого поверхів можна спостерігати фігуру у формі квадрата, яка розташована на поверхах, вище переходить в квадрат з клінкеру, зникаючи на рівні, де знаходиться пентхаус. Так завершується повна картина об'єкта.

Посередині будівлі видно лоджії, які зроблені дуже філігранно з білої бетонної конструкції. На них різноманітне скління, а далі йде еркер, що продовжує простір буйством кольору. Всі використані рішення надають фасаду будівлі особливу якість, і перетворює його в єдиний пластичний образ, який розташовує до себе різними використаними прийомами. Закриті та відкриті майданчики чергуються між собою і кожна з них відрізняється від попередньої.

Облицювання стрижня будівлі, яка проходить через всі поверхи, нагорі знову змінюється.

Плани змінювалися в ході проектування, і на фінішному етапі креслення були кардинальним чином змінені, надавши різноманітності архітектурних рішень свою родзинку.

Завдяки тому, що в центрі сходового майданчика розташований жорсткий елемент відсіком для ліфта і перегородкою між квартирами, вдалося втілити таке конструктивне рішення. Інші стіни - це звичайнісінькі перегородки. Зрештою, реалізували в життя різні креслення для всіх поверхів.

Хоча на сьогоднішній день стіна біля стіни не використовується, і коли креслення розглядаєш не в перший, розумієш, що вирішальну роль при будівництві грав не архітектор, а досвідчений інженер.

Незважаючи на зміни, які були під час проектування, первісна задумка, яка стосується квартир з двома рівнями, що знаходяться на цокольних поверхах була втілена, і власники квартир залишилися задоволені. Саме вони і поставили крапку в нелегкій праці всіх, хто брав участь у проектуванні та будівництві.

Залишається сподіватися, що ці будівлі стануть початком і хорошим правилом для будівництва нових будинків.